سیستم امنیتی فیسبوک هرگونه لو رفتن اطلاعات کاربران را رد کرد

حدود ۱۰ سال از عمر فیسبوک می‌گذرد. این پلتفرم محبوب توانسته است در طول این مدت نزدیک به ۱.۴ میلیارد کاربر جذب کند؛ اما سؤال اساسی این است که فیسبوک با اطلاعات کاربران چه می‌کند؟

مدت مدیدی است فیسبوک به شما اجازه داده آرشیوی از اطلاعاتی که شبکه‌های اجتماعی در اختیار شما قرار می‌دهند دانلود کنید، حالا ابی هیلا از HackerNoon’s Georges تصمیم گرفته است کشف کند که فیسبوک دقیقا چه چیزهعایی درباره‌ی کاربران خود می‌داند.
آرشیو ابی هیلا در قالب یک فایل زیپ ۵۰۰ مگابایتی است که شامل همه‌ی موارد از زمان پیوستن او به این شبکه‌ی اجتماعی می‌شود. ابی هیلا می‌گوید:
فیسبوک هرگز چیزی را حذف نمی‌کند. دوستانی که دیگر دنبال نمی‌کنید، روابط گذشته، کارفرمایان سابق، اسم‌های پیشین، آدرس‌ها و موارد دیگر همه در پایگاه‌های داده‌ی فیسبوک ذخیره می‌شوند.
من حساب کاربری خود را روز جمعه، ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۷ در ساعت ۱۰:۵۹ صبح ایجاد کرده‌ام و همه‌ی فعالیت‌های من تاکنون در این پلتفرم ثبت شده است. احساس می‌کنم برای اولین بار در تاریخ، رفتار و عملکرد ثابت انسان در طول ۱۰ سال با دقت و وسواس زیاد جمع‌آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *